Zastosowanie magnesów w przemyśle

Ciekawostki, informacje z różnych dziedzin.
Awatar użytkownika
alfred_70
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2021, 3:16

Zastosowanie magnesów w przemyśle

Post autor: alfred_70 »

Wiecie może jakie zastosowanie mają magnesy w przemyśle? Jakiś czas temu przeczytałem, że magnesy samarowo kobaltowe stosuje się na przykład w automatyce przemysłowej. Nie powiem, to dosyć ciekawy temat i czasami lubię o takich właśnie tematach poczytać, a wy? Może też macie jakieś interesujące informacje? Czekam z niecierpliwością i zapraszam też do dyskusji ;)
Awatar użytkownika
Teofil_89
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2021, 4:26

Re: Zastosowanie magnesów w przemyśle

Post autor: Teofil_89 »

Ja przykładowo nie wiedziałem, że magnesy ferrytowe wykorzystuje się w elektronice albo w silnikach. Generalnie mają zatosowanie tam gdzie nie wymaga się minimalnej ani maksymalnej temperatury pracy. No a z kolei neodymowe mogą służyć do poszukiwań, gdyby ktoś chciał wypróbować takie hobby to wie już czego będzie potrzebować. Ja może w tym roku spróbuję swoich sił :P
linas

Re: Zastosowanie magnesów w przemyśle

Post autor: linas »

a czy macie jakieś wiarygodne namiary na istniejący sklep? potrzebuję kupić takie magnesy a nie mam namiarów na jakieś pewnie źródło, pomoże ktoś? :) :)
Awatar użytkownika
kreska
Posty: 8
Rejestracja: 05 mar 2020, 10:30

Re: Zastosowanie magnesów w przemyśle

Post autor: kreska »

Jak będą Wam potrzebne magnesy tego https://www.magnesy.sklep.pl/ których się używa do majsterkowania a także w robotyce to właśnie ten sklep mogę polecić. Ostatnio bardzo popularne jest też poszukiwanie w wodzie różnych przedmiotów z użyciem takiego magnesu
ODPOWIEDZ