Jak inwestować w nieruchomości

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
podgladacz
Posty: 17
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:01

Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: podgladacz »

Zastanawiam sie jak inwestować w nieruchomości. Co zrobić by było to bardziej opłacalne dla mnie i jak najbardziej skuteczne.Widziałam, ze tutaj https://wiwn.pl/ prowadzone są bardzo ciekawe zajęcia na temat tego jak inwestować w nieruchomości. Myslicie, ze warto udać się na coś takiego ?
Awatar użytkownika
melpomena
Posty: 44
Rejestracja: 12 sie 2019, 16:22

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: melpomena »

Taka inwestycja mus być przemyślana bo jak kupisz w złej lokalizacji to nie zarobisz. Uważam że najlepsze mieszkania na wynajem to te z widokiem na morze. Takie są w Trójmieście na przykład na osiedlu Modern Tower
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2019, 10:19

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: Zafira »

Najprostszym chyba sposobem jest kupić mieszkanie lub wybudować dom i część wynająć. Ja właśnie taki mam plan i nawet oglądam projekty domów, które zaproponowało mi biuro architektoniczne MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ . Muszę się bardzo pospieszyć z decyzją, ponieważ tylko do 26 sierpnia mają promocję 20%. Dodatkowo można dokupić projekt instalacji na przykład wybranego ogrzewania lub pakietu szamba szczelnego. Propozycji jest naprawdę wiele.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2019, 9:13 przez Zafira, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zaman
Posty: 19
Rejestracja: 15 sie 2019, 22:32

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: zaman »

Ja mogę tylko potwierdzić, że jak dla mnie zakup nieruchomości w Warszawie i potem jej wynajęcie to był strzał w dziesiątkę. Też mam dużo łatwiej, jak powierzyłem zarządzanie najmem zarządcy nieruchomości, firmie Per modum dokładnie. Mnie często nie ma na miejscu, więc oni trzymają rękę na pulsie, pilnują wszystkich spraw.
Awatar użytkownika
mariza
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:28

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: mariza »

My szukamy mieszkania dla naszej trójki i widziałam ostatnio w necie reklamę Wiktoria Osiedle w Malcanowie. Muszę wam powiedzieć, że się zakochałam w tej okolicy. Bardzo dobry dojazd do Warszawy, tym bardziej jeśli ma się samochód no i dobrze rozplanowane osiedle.
Awatar użytkownika
briff
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2019, 23:20

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: briff »

Osobiście nie znam się na takich inwestycjach, ale specjaliści twierdzą, że to się opłaca. Więc może faktycznie warto przejść takie szkolenie i rozwijać się w tej kwestii. Co do kwestii jak poszukiwać nieruchomości, to myślę że najlepiej przez internet https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/domy - po prostu jest najłatwiejszy dostęp do różnorakich ofert
Awatar użytkownika
tea
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:13

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: tea »

Mi marzy sie mieszkanie na Wiktoria Osiedle w Malcanowie. Byliśmy na dniach otwartych i zakochałam się w tym układzie osiedla. Jest tak przestronnie i amerykańsko. Po prostu przyjaźnie dla człowieka. Teraz czekamy na decyzje kredytową i jak się tylko uda to bierzemy się do finalizowania zakupu :)
Awatar użytkownika
Tamia
Posty: 29
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:14

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: Tamia »

Ja od pewnego czasu przyglądam się temu tematowi i jestem przekonana, że warto rzeczywiście podszkolić się w tym, jak inwestować.
Na przykład mieszkania kraków dla studentów, bo to dobra opcja, jak sądzę na regularny dochód z takiej inwestycji.
Mam znajomych, którzy w ten sposób wypracowali świetne zyski, które inwestują w kolejne mieszkania.
Awatar użytkownika
jackowa
Posty: 53
Rejestracja: 27 sie 2019, 10:44

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: jackowa »

Jak inwestować w nieruchomości to tylko w takie jak te na osiedlu Gdańskie Tarasy, to jest ładne nowoczesne osiedle ze strefą fitness na dachu budynku gdzie można kupić stosunkowo niedrogie mieszkania
Viki
Posty: 302
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:30

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: Viki »

Kiedy już zainwestujesz w nieruchomości, na pewno będziesz je chciała jak najkorzystniej sprzedać lub wynająć. Przydać Ci się może firma, która oferuje takie usługi jak profesjonalna fotografia wnętrz Kraków ma na przykład taką firmę GoodFoto. Ja miałam okazję z nimi współpracować i byłam bardzo zadowolona ;)
Awatar użytkownika
Dwayn
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:49

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: Dwayn »

Najlepiej wybrać jak najmniej ryzykowną inwestycję. I oczywiście musisz liczyć się ze wszelkim ryzykiem.
Kiedy nie znasz własnego umysłu, wypełniasz go cudzymi poglądami.
Awatar użytkownika
jackowa
Posty: 53
Rejestracja: 27 sie 2019, 10:44

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: jackowa »

Dokładnie, a więc nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. W każdym razie jeśli planujesz zakup mieszkania z myślą o przyszłym wynajmie to lepiej wybierać atrakcyjne osiedla i lokalizacje. Przykładem może być na pewno Stalowa 27, piękna kamienica na Pradze
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2020, 20:08

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: terenia »

Przede wszystkim korzystajcie z doświadczenia innych. Z https://wiwn.pl/ organizowane są szkolenia, warsztaty by nauczyć się jak kupić, wyremontować i sprzedaż każda nieruchomość z zyskiem
Awatar użytkownika
melpomena
Posty: 44
Rejestracja: 12 sie 2019, 16:22

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: melpomena »

Ja tam chętnie spojrzę bo planuję zakup mieszkania na osiedlu które buduje Atal nad morzem z mieszkaniami z widokiem na zatokę, mieszkania tam wcale nie są jakoś koszmarnie drogie a zarobić na wynajmie można tam naprawdę sporo
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2020, 17:53

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: Robert »

Świetne inwestowanie i super pomysły tylko z pomocą https://wiwn.pl/ Super możliwości i rozwój.
Awatar użytkownika
jaimojlolo
Posty: 98
Rejestracja: 18 lut 2020, 19:00

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: jaimojlolo »

Moim zdaniem jak najbardziej opłaca się kupić takie mieszkanie od dewelopera, jest to na pewno dużo wygodniejsza i szybsza opcja, niż budowanie własnego domu od podstaw. Moim zdaniem całkiem atrakcyjną ofertę można znaleźć na stronie : https://dom-bud.pl/ Dajcie znać, co o tym sądzicie.
Awatar użytkownika
nazgul
Posty: 44
Rejestracja: 25 lut 2020, 17:28

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: nazgul »

No najlepiej poszukać czegoś od razu, aj szukałam mojego mieszkania własne na portalu ogłoszeniowym Polska Darmowe mieszkanie znalazłam dość szybko i właściciele okazali się uczciwi więc wzięłam na wynajem. Jako studentka niestety zbyt wiele nie moge, ale to mi wystarczy .
Awatar użytkownika
juri8200
Posty: 87
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:56

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: juri8200 »

Przede wszystkim, warto wiedzieć za jakimi mieszkaniami rozglądają się inni - jakie mieszkania są według innych atrakcyjne. Ludzie bardzo często patrzą na stan mieszkania, ale też poziom na którym się znajduje. Warto więc przeczytać artykuł dostępny na stronie: https://www.eurostyl.com.pl/blog/ktore- ... mieszkanie który na pewno sporo podpowie w tym temacie.
Awatar użytkownika
sylvana
Posty: 71
Rejestracja: 26 lut 2020, 17:23

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: sylvana »

Jak inwestować? Oczywiście mądrze, to podstawa. I też trzeba umieć szukać nieruchomości. Moim zdaniem najlepiej i najłatwiej za pośrednictwem tego typu portali ogłoszeniowych https://www.dobryadres.pl/ofertynieruch ... ia%C5%82ki
Lastmiś

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: Lastmiś »

Obecnie ceny za metr nieruchomości z rynku pierwotnego zbliżyły się do cen nieruchomości z rynku wtórnego, a trzeba pamiętać, że do ceny mieszkania w stanie surowym czy nawet deweloperskim trzeba jeszcze dorzucić sporo na wykończenie.

Jesli chcecie inwestować w nieruchomości, polecam stawiać na mieszkania w duzych miastach - najlepiej w popularnych dzielnicach. Takie nieruchomosci nie stracą na wartości.
Zerknijcie sobie na przykład na Gdańsk Przymorze – mieszkania

Na portalu obecne jest wiele atrakcyjnych nieruchomości na sprzedaż.
grześ

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: grześ »

od jakiegoś czasu kuszą mnie domy piętrowe kanadyjskie.

Tego typu nieruchomości podobają mi się nie tylko jako opcja zamieszkania dla mnie dla mojej rodziny ale także opcja Inwestycyjna. Mieszkam blisko gór i mam do rozdysponowania dość dużą działkę. Zastanawiamy się z moim wspólnikiem czy w jaki sposób nie wykorzystać tego do budowy małego osiedla domków czy czegoś w tym stylu
luśka

Re: Jak inwestować w nieruchomości

Post autor: luśka »

mi się marzy w sumie dom zeroenergetyczny.
Czytałam o nim już kilka razy i bardzo mi się podoba ta forma. Zdaję sobie sprawę że tego typu budowle nie są zbyt popularne na polskim rynku ale przeglądnęłam kilka firm które zajmują się produkcją Eko domów i znalazłam jedną z taką pozycję w ofercie
ODPOWIEDZ