Uzaleznienie od alkoholu

Wszystko, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
tolcia
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:24

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: tolcia »

Istnieją trzy podstawowe formy pomocy osobom uzależnionym od alkoholu. Jedno z nich jest terapia grupowa inna terapia indywidualna a kolejną terapię jest ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Jak wiemy coraz więcej ludzi ma problemy alkoholowe dlatego też warto pomagać najbliższym i wspierać ich okresie leczenie.
Awatar użytkownika
Juka1
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:14

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Juka1 »

Ale ktoś z Was był osobiście na takim leczeniu? Bo interesuje mnie jak w praktyce wygląda takie leczenie w ośrodku i jak to się odbywa. Czytam trochę na ten temat a konkretnie o ośrodku w Ściejowicach nazywa się Ośrodek terapii Wiosenna i powiem szczerze, że faktycznie wygląda na to, że osoby które tam trafiają są w naprawdę dobrych rękach. A jakie jest Wasze zdanie?
Awatar użytkownika
Kifcza
Posty: 52
Rejestracja: 29 wrz 2019, 11:10

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Kifcza »

Teraz jest naprawde sporo dobrych osrodkow - na przyklad w Wisle masz Tratwe - moj tato wychodzil tam z nalogu i naprawde fantastyczna opieke zapewniaja. nie tylko terapia dziala, ale tez jest duzo wsparcia ze strony opiekunow
Awatar użytkownika
milenka92
Posty: 35
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:38

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: milenka92 »

Wiem, że Klinika Kuźnia ma też duże doświadczenie w terapii uzależnień. Także jeśli chodzi o uzależnienie od alkoholu. Zapewniają profesjonalną pomoc terapeutyczną. Tu https://klinikakuznia.pl/o-klinice/ jest więcej informacji o tym ośrodku. Myślę, że przy tak kompleksowym podejściu do tematu szybko można wrócić do formy.
Dżesika

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Dżesika »

To bardzo poważny nałóg. Jeśli zmagacie się z nim, to na pewno jesteście świadomi tego, jak negatywnie wpływa on na Wasze życie. Właśnie dlatego warto byłoby już teraz zajrzeć do https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ i umówić się na terapię. W ten sposób będziecie w stanie o wiele szybciej wrócić do formy psychicznej.
zośka1

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: zośka1 »

Sądzę, że pomóc Ci może pani psycholog, psychoterapeuta dr Marta Melka-Roszczyk Poznań: https://melka-roszczyk.pl/ . Miałam okazję być na terapii u pani doktor i naprawdę bardzo mi pomogła. Jestem jej bardzo wdzięczna za naprawdę wiele kwestii. Serdecznie polecam kontakt.
Paweł72

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Paweł72 »

Jeśli masz problem i szukasz terapii uzależnień w Brzegu polecam Ci ośrodek Freedom. Co prawda znajduje się on 80 km od Brzegu, jednak warto się poświęcić i dojechać. Mają tam specjalistów, którzy są doświadczeni w walce z alkoholizmem i na pewno będą w stanie Ci pomóc.
Całka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Całka »

Wydaje mi się, że taki zamknięty ośrodek terapeutyczny będzie najlepszą metodą, jeśli tylko osoba uzależniona od alkoholu podejmie taką decyzję, że chce się leczyć. Musi wiedzieć, musi zdawać sobie sprawę z tego, że to jest choroba i potrzebuje pomocy. W Krakowie bardzo dobre opinie ma ośrodek Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl

wiatraki jak zrobic
exuzależniony

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: exuzależniony »

Jeśli chcesz wyjść z alkoholizmu to zacznij od pomocy psychologicznej, w moim przypadku to wystarczyło. Trzeba trafić tylko na dobrego psychologa, swojego znalazłem na stronie wetalk, tam masz wielu bardzo dobrych psychologów w dziedzinie uzależnień z którymi możesz kontaktować się codziennie, co dla mnie było bardzo ważne, w końcu codziennie ciągnęło, żeby się napić.
Banaś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Banaś »

tolcia pisze: ↑13 sie 2019, 8:19 Istnieją trzy podstawowe formy pomocy osobom uzależnionym od alkoholu. Jedno z nich jest terapia grupowa inna terapia indywidualna a kolejną terapię jest ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Jak wiemy coraz więcej ludzi ma problemy alkoholowe dlatego też warto pomagać najbliższym i wspierać ich okresie leczenie.
Jeśli macie problem z przekonaniem alkoholika do leczenia to w tym artykule na blogu Medyczny Detox znajdziecie wiele cennych porad.

lozka mlodziezowe rozkladane
Julia

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Julia »

Terapia jest zdecydowanie najczęściej wybieraną metodą walki z uzależnieniem. Jednak zanim wyślecie na terapię uzależnionego, polecam jeszcze pomyśleć przed tym o detoksie - https://odtruwanieszczecin.pl/. Odtruwanie alkoholowe to nieoceniona pomoc w walce z uzależnieniem. Z tego powodu znajduje się wśród najpopularniejszych metod stanowiących pierwszy krok ku trzeźwości. Jest to zabieg często zalecany także przez lekarzy. Dzięki temu pacjent będzie lepiej przygotowany na terapię.

crysis 2 poradnik pl
Domiii

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Domiii »

Walka z tą chorobą jest bardzo ciężka i pracochłonna. Przede wszystkim wymaga dużo samozaparcia i ja uważam, że pomocy specjalisty. Bardzo trudno poradzić sobie z tym samemu, nie mówię, że jest to niemożliwe, ale wykwalifikowana osoba, wie jaki sposób leczenia będzie lepszy, podejdzie indywidualnie do każdego pacjenta i pomoże biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły ważne dla leczenia. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest odwyk alkoholowy oczywiście z połączeniu z terapią. Osoby, które tam pracują wiedzą co robią i jak najlepiej pomóc.
alicjages

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: alicjages »

Jeżeli ktoś jest uzależniony od alkoholu lub innych substancji i chce się leczyć to warto wybrać leczenie uzależnień Wrocław w ośrodku SCTBP. Maja tam sprawdzone metody leczenia i świetnych specjalistów.
bekora

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: bekora »

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnego ryzyka uzależnienia od alkoholu, narkotyków i innych substancji. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z uzależnieniem, https://alkodoktor.pl/ oferuje implant alkoholowy, który może pomóc kontrolować głód i zmniejszyć ryzyko nawrotu.
ODPOWIEDZ