Chcesz sprzedać stary naszyjnik albo bransoletkę u jubilera? Zastanawiasz się, ile możesz zarobić na starej biżuterii, która zalega na dnie szuflady? Dowiedz się, od czego zależy cena biżuterii u jubilera i sprawdź, ile dostaniesz za obrączki, naszyjniki i bransoletki.
Rodzaj i waga metalu
Podstawową kwestią, która wpływa na ostateczną cenę biżuterii w skupie, jest rodzaj metalu szlachetnego, z którego została wykonana. Ale metal metalowi nierówny, dlatego jubiler sprawdzi też jakość kruszcu, a więc jego próbę. Kolczyki ze złota wysokiej próby będą zawsze warte więcej, niż srebrne kolczyki. Im wyższa waga, a więc też zawartość cennego metalu w biżuterii, tym więcej uda się za niego uzyskać.
Kamienie szlachetne
Na skupie, u jubilera lub w lombardzie dostaniesz lepszą cenę za biżuterię z drogocennymi kamieniami – diamentami, rubinami, szafirami czy szmaragdami. Wartość kamieni szlachetnych zależy od ich jakości i unikatowości, a ich cena rośnie razem z ich wielkością. Profesjonalnej oceny kamieni dokona dla Ciebie jubiler. Bydgoszcz, Warszawa, Kraków – na pewno znajdziesz w swoim mieście dobrego jubilera.
Ceny na rynku
Ceny surowców, takich jak złoto i srebro, ciągle się zmieniają. Dlatego jubilerzy muszą brać pod uwagę aktualne ceny rynkowe, aby wiedzieć, ile mogą Ci zaproponować za dostarczoną przez Ciebie biżuterię. Jeśli masz do sprzedania złotą biżuterię, możesz monitorować ceny złota, aby sprzedać ją w dobrej cenie.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą jubilerską Jubiler Janicki.
Fot. Shutterstock.