Sprężarki śrubowe to technologia wykorzystująca zasadę wyporu. To najczęściej używany rodzaj sprężarki wyróżniający się niezawodnością i wszechstronnością. Przedsiębiorstwa na całym świecie stosują ją jako siłę napędową w najbardziej wymagających zadaniach operacyjnych. Sprężarka wyposażona jest w zestaw dwóch wirników o różnych płatach, które zazębiają się bez dotykania i osiągają kompresję. Element śrubowy może pracować z dużą prędkością bez strat mechanicznych i objętościowych.
Zalety sprężarek śrubowych
Największą zaletą sprężarek śrubowych jest możliwość pracy ciągłej. Odgrywa to ogromną rolę w procesach produkcyjnych trwających całą dobę. Cykl pracy nie musi być przerywany. To rozwiązanie sprawdza się nawet w trudnych warunkach i ekstremalnych temperaturach. Wyróżnia je niski poziom hałasu oraz energooszczędność. Dzięki prostej konstrukcji sprężarki są bardzo wytrzymałe i nie tracą wydajności z upływem czasu. Zużycie części jest w nich zminimalizowane a konserwacja prosta.
Sprężarki śrubowe doskonale nadają się do ciężkich prac przemysłowych. Ponieważ nie wymagają przerw w pracy, sprawdzą się w branżach takich jak produkcja, motoryzacja, budownictwo, przetwórstwo spożywcze, przemysł lotniczy i wiele innych. Jednak równie dobrze sprężarki śrubowe zdadzą egzamin się w małych firmach, gdyż mogą obsługiwać różne warunki profesjonalnej pracy. Będą dobrym wyborem do pracy w trudnych warunkach.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM – http://sprezarki-techem.com.pl.
Fot. Shutterstock